ԶԼՄ. Հալեպում ավիահարվածների զոհ է դարձել 90 մարդ
Առնվազն 90 մարդ է զոհվել ուրբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 23-ին, սիրիական Հալեպ քաղաքի վրա իրականացված ավիահարվածների հետևանքով, հայտնում է Korrespondent.net-ն՝ հղում անելով գրում է Deutsche Welle-ն։
Զոհերից 30-ը քաղաքացիական անձինք են, նրանց թվում կան երեխաներ: Ռուսական ուժերի աջակցությամբ սիրիական ավիացիայի օդային հարվածների ընթացքում վնաս է հասցվել շենքերին, որտեղ գտնվել են արտակարգ իրավիճակների ծառայությունները: Բացի այդ, վնասվել են ստորգետնյա ապաստարանները:
Սիրիական կառավարությունն իր պաշտոնական հայտարարությունում նախօրեին նախազգուշացրել է քաղաքի վրա գրոհ սկսելու պլանների մասին՝ խորհուրդ տալով ապստամբների հսկողության տակ գտնվող արևելյան հատվածի բնակիչներին փախչել սիրիական բանակի հսկողության տակ գտնվող արևմտյան թաղամասեր:
ՄԱԿ-ի գնահատականներով՝ ապստամբների հսկողության տակ գտնվող տարածքում գտնվում է առնվազն 250 հազար քաղաքացի:

СМИ: жертвами удара по Алеппо стали 90 человек
По меньшей мере 90 человек погибли в пятницу, 23 сентября, в ходе массированных авиаударов по сирийскому городу Алеппо. Об этом сообщает korrespondent.net со ссылкой на  Deutsche Welle.
По имеющимся данным, 30 погибших - гражданские лица, среди них есть дети. В ходе авианалетов сирийской авиации, поддерживаемой российскими силами, ущерб нанесен зданиям, где размещались службы по чрезвычайным ситуациям. Кроме этого пострадали подземные убежища. Сирийское правительство в своем официальном заявлении накануне предупредило о планах начала сухопутного наступления на город, посоветовав жителям восточной части, которую контролируют повстанцы, спасаться бегством в западные кварталы, находящиеся под контролем сирийской армии.
По оценкам ООН, на подконтрольной повстанцам территории находятся как минимум 250 тысяч гражданских.