Հանրապետությունում սեպտեմբերի 25-27-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 25-27-ը հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 28-29-ը` Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 25-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով, 26-27-ը կբարձրանա 4-6 աստիճանով, 28-29-ը` Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 5-6 աստիճանով:
Երևանում սեպտեմբերի 25-29-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Նախարարությունը զգուշացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը Շիրակի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Արագածոտնի և Վայոց  ձորի լեռնայինշրջաններում սպասվում է -2-4 աստիճան ցուրտ:

В Армении 25-27 сентября прогнозируется погода без осадков
В Армении 25-27 сентября прогнозируется погода без осадков, сообщает служба мониторинга и гидрометеорологии МЧС Армении. 28-29 сентября ожидаются дожди и грозы в Шираке, Котайке, Гегаркунике, Арагацотне, горных районах Лори, Тавуша, Сюника и Арцахе.
Ветер северо-западный с порывами до 3-8 м/с.
25 сентября ночью температура воздуха понизится на 5-7 градусов, 26-27 сентября - повысится на 4-6 градусов, а 28-29 сентября в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе - понизится на 5-6 градусов.
В Ереване 25-29 сентября прогнозируется погода без осадков.
МЧС Армении предупреждает, что в ночь с 24 на 25 сентября в Ширакской, Котайкской, Гегаркуникской, Лорийской, Арагацотнской и Вайоцдзорской областях республики ожидаются заморозки, температура воздуха достигнет -2 - 4 градусов.