Հալեպում նոր գրոհի զոհերի թիվը գերազանցել է 200-ը
Իրավապաշտպաններն ապստամբների հսկողության տակ գտնվող Հալեպի արևելյան թաղամասերի վրա սիրիական բանակի գրոհի սկսվելուց ի վեր զոհերի թիվը գնահատում են ավելի քան 200 և նախազգուշացնում են, որ այդ թիվը կարող է ավելանալ փլատակների հավաքման և ռազմական գործողությունների շարունակման դեպքում, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Անցած հինգշաբթի սիրիական բանակը հայտարարել է ապստամբների կողմից գրավված Հալեպի թաղամասերի վրա նոր գրոհի մասին: Դրանից կարճ ժամանակ անց քաղաքի արևելյան թաղամասերը ենթարկվել են օդային հարվածների:
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ստեֆան դե Միստուրայի խոսքով՝ օդային հարվածների հետևանքով Հալեպում վերջին օրերին զոհվել է ավելի քան 200 մարդ, այդ թվում՝ տասնյակ կանայք և երեխաներ:

По данным правозащитников число жертв нового наступления на Алеппо превысило 200 человек
Правозащитники оценивают количество погибших с начала наступления сирийской армии на удерживаемые повстанцами восточные районы Алеппо более чем в 200 человек и предупреждают, что эта цифра может вырасти по мере разбора завалов и продолжения военных действий, передает русская служба BBC.
В минувший четверг сирийская армия объявила о начале нового наступленияна занятые повстанцами районы Алеппо. Вскоре после этого восточные районы города подверглись новым авиаударам.
По словам специального представителя генерального секретаря ООН Стаффана де Мистуры, в результате обстрелов в Алеппо в последние дни погибли более 200 человек, в том числе десятки женщин и детей.