Մեզ նման բաներով խաբել հնարավոր չէ․ Զուրաբյանը՝ կառավարության փոփոխությունների մասին
«Հայ ազգային կոնգրես» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանին կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները հույս չեն ներշնչում։
«Վարչապետի կամ կառավարության կազմի փոփոխությունը ոչինչ չի փոխում», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Լ.Զուրաբյանը:
Դիտարկմանը, թե ինչպե՞ս է վերաբերում այն փաստին, որ նորանշանակ նախարարներն անկուսակցական են, Լ.Զուրաբյանը նշեց․ «Մենք քաղաքականությունից մի քիչ հասկանում ենք և մեզ նման բաներով խաբել հնարավոր չէ։ Կապ չունի կուսակցական է, թե կուսակցական չէ։ Կառավարության պատկանելիությունը որոշվում է նրանով, թե ինչ քաղաքական հենարան ունի, իսկ այս կառավարության հենարանը Հանրապետական կուսակցությունն է և Դաշնակցությունը՝ որպես իրենց կոալիցիոն ընկեր»։

Нас нельзя обмануть подобными вещами – Левон Зурабян об изменениях в правительстве
Структурные изменения в правительстве Армении не обнадеживают руководителя парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Левона Зурабяна.
«Смена премьер-министра и состава правительства ничего не меняет», - заявил Левон Зурабян в беседе с корреспондентом Aysor.am.
На замечание о том, что новоназначенные министры – беспартийные, Левон Зурабян заявил: «Мы немного разбираемся в политике и нас подобными вещами обмануть нельзя. Не имеет значения партийный или непартийный. Принадлежность к партии определяется политической опорой, а опорой этого правительства являются Республиканская партия Армении и АРФ "Дашнакцутюн" как их коалиционный партнер».