Կիևում կրկին հաղորդել են Roshen-ի բոլոր խանութներն ականապատելու մասին
Կիևում ոստիկանության աշխատակիցները ստուգում են Roshen-ի բոլոր խանութներն ականապատելու մասին տեղեկատվությունը, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
Հաղորդվում է, որ վերջին ժամանակներս գրեթե բոլոր տեղեկությունները ոստիկանությունն ստանում էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
«Նամակները գալիս են Ռուսաստանից «Յանդեքսի» միջոցով, անհայտ օգտատիրոջից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ոստիկանությունը դեռևս չի պարզել ուղարկողի ինքնությունը, որը հայտնել է ականապատման մասին, սակայն բոլոր տեղեկությունները մշակվում են:
Ստուգում է սկսվել Մոսկվայի հրապարակում գտնվող խանութում: Այնտեղ աշխատում են կինոլոգները, հրշեջները, այնտեղ են «շտապօգնության» մեքենաներ:

В Киеве снова сообщили о минировании всех магазинов Roshen
В Киеве сотрудники полиции проверяют информацию о минировании всех магазинов Roshen, сообщает Gazeta.ru.
Утверждается, что за последнее время почти все сообщения поступают в полицию по электронной почте. «Письма поступают от неизвестного отправителя через «Яндекс» из России», — говорится в сообщении.
Полиция пока не установила личность человека, сообщившего о минированиях. Однако все сообщения полиция отрабатывает.
Проверка начата в магазине на Московской площади. На месте, как отмечается, работают взрывотехники, кинологи, пожарные, присутствует «скорая».