Պաշտոն 5 միլիոն դոլարի դիմաց. «Ժողովուրդ»
Իշխանական կուլիսներում մեկ շաբաթից ավել է՝ քննարկվում է ՊԵԿ-ը հարկային և մաքսային ծառայությունների բաժանելու մասին լուրերը: Նույնիսկ նշվում էր, թե ով է լինելու մաքսային ծառայության ղեկավարը, իբր այդ պաշտոնը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցանկանում է վստահել «Գազպրոմ Արմենիայի» գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանին:
Սակայն ՊԵԿ-ում և կառավարությունում «Ժողովուրդ» օրաթերթի բոլոր հարցումները փաստել են, որ տարանջատման խնդիր չկա: Երեկ արդեն լուրեր տարածվեցին այն մասին, որ օրերս Հայաստան է եկել ՊԵԿ նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի ռուսաստանաբնակ եղբայրը` Հակոբ Հովսեփյանը: Նա հանդիպել է Սերժ Սարգսյանի հետ և խոստացել առաջիկայում օգնել, որ ՌԴ-ից նոր ներդրումներ գան Հայաստան:
«Ինքը` գործարար Հակոբ Հովսեփյանը, ըստ «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների՝ խոստացել է առաջիկայում մոտ 5 միլիոն դոլարի նոր ներդրում կատարել: Ու թերևս այդ հանդիպումից հետո է որոշվել հարկայինը և մաքսայինը չառանձնացնել և թողնել Հովհաննես Հովսեփյանի տիրապետության տակ», - հավելել է թերթը:

«Жоховурд»: Должность – за 5 млн долларов
Газета «Жоховурд» пишет, что в кулуарах власти уже больше недели обсуждаются слухи о разделении Комитета государственных доходов Армении на налоговую и таможенную службу. Отмечается даже, кто будет возглавлять таможенную службу: якобы эту должность премьер Карен Карапетян хочет доверить генеральному директору компании «Газпром Армения» Вардану Арутюняну.
Однако все запросы издания в правительство и Комитет государственных доходов констатировали, что вопрос разделения ведомства не стоит. «Накануне уже распространились сведения о том, что на днях в Армению приехал брат председателя Комитета государственных доходов Ованнеса Овсепяна – Акоп Овсепян, проживающий в России. Он встретился с Сержем Саргсяном и обещал в ближайшее время помочь с привлечением новых инвестиций из России.
Согласно нашим источникам, сам бизнесмен Акоп Овсепян пообещал в ближайшее время осуществить в Армении новые инвестиции на 5 млн долларов. И, пожалуй, после этой встречи было решено не разделять налоговую и таможенную службы и оставить ведомство под руководством Ованнеса Овсепяна», - отмечает газета.