Աշխատելու եմ շատ բաց ու թափանցիկ. Արմեն Ամիրյան
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել, ըստ որի ՀՀ Մշակույթի նախարար է նշանակվել Արմեն Ամիրյանը:
Aysor.am-ը, շնորհավորելով նորանշանակ նախարարին, վերջինիցս հետաքրքրվեց՝ ի՞նչ փոփոխություններ և բարելավումներ սպասել մշակութային ոլորտում:
«Նախ, շնորհակալ եմ մեր հասարակությանը՝ վստահության համար: Այս պահին միայն կարող եմ ասել, որ առաջին հերթին աշխատելու եմ շատ բաց ու թափանցիկ: Նույնիսկ, եթե դուք՝ լրագրողներդ, ժամանակ չունենաք այցելելու իմ աշխատասենյակ՝ ներկա գտնվելու խորհրդակցություններին, ապա ես անպայման այդ խորհրդակցությունները տեսագրլեու եմ ու կայքում տեղադրեմ, որպեսզի դուք կարողանաք ինձ հասցնել հասարակության ձայնը: Մնացած ծրագրերի մասին առաջին իսկ հանդիպման ժամանակ անպայման կբարձրաձայնեմ», - Aysor.am-ի հետ զրույցում խոստացավ Արմեն Ամիրյանը:

Буду работать очень открыто и прозрачно – Армен Амирян
Президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня указ о назначении Армена Амиряна министром культуры Армении.
Aysor.am, поздравил новоназначенного министра и поинтересовался у него, какие изменения и улучшения ожидаются в сфере культуры.
«Прежде всего, хочу поблагодарить наше общество за доверие. Сейчас могу сказать лишь, что в первую очередь буду работать очень открыто и прозрачно. Если даже у вас – журналистов, не найдется время, чтобы прийти в мой кабинет и присутствовать на совещаниях, то я обязательно сделаю видеозапись этих заседаний и размещу их на официальном сайте ведомства, чтобы вы могли довести до меня мнение общества. Об остальных программах я обязательно расскажу во время первой же встречи», - обещал в беседе с корреспондентом Aysor.am Армен Амирян.