ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը հանդիպումներ է անցկացրել Բելգիայում
Սեպտեմբերի 25-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Բելգիա։
Այցի շրջանակներում Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 26-ին Բրյուսելում Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Կասպար Կարամպետյանի և կառույցի անդամների հետ, տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը գոհունակություն է հայտնել հայկական կազմակերպության հետ առկա համագործակցության բարձր մակարդակի կապակցությամբ, ինչպես նաև կարևորել նրա գործունեությունը՝ ուղղված Եվրոպայում Արցախի շահերի պաշտպանությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մանրամասն քննարկել հետագա ծրագրերը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ, Արցախի Հանրապետություն-Եվրախորհրդարան բարեկամական խմբի անդամներ Դավիթ Մելքումյանը և Հայկ Խանումյանը։

Глава МИД НКР провел ряд встреч в Бельгии
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 25 сентября отправился с рабочим визитом в Бельгию.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, в рамках визита 26 сентября в офисе Ай Дата в Брюсселе Карен Мирзоян встретился с председателем Европейского бюро Комитета Ай Дата АРФД Каспаром Карампетяном и членами организации.
Министр иностранных дел НКР выразил удовлетворение высоким уровнем сотрудничества с армянской организацией, а также подчеркнул важность ее деятельности, направленной на защиту интересов Арцаха в Европе.
В ходе встречи стороны  затронули вопросы, представляющие взаимный интерес, а также  детально обсудили дальнейшие программы.
На встрече приняли участие также депутаты Национального Собрания НКР, члены Группы дружбы Республика Арцах - Европарламент Давид Мелкумян и Айк Ханумян.