Պետք է գնալ յուրաքանչյուր լումայի հետևից. վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Արծվիկ Մինասյանին:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Կարեն Կարապետյանը նրան մաղթել է հաջողություններ, արդյունավետ աշխատանք, իսկ նախկին նախարար Արամայիս Գրիգորյանին շնորհակալություն հայտնել կատարած աշխատանքի համար:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ բնապահպանության նախարարությունից և անձնակազմից ակնկալում է նոր թափ և նոր ուղղություններ, արդյունավետ համագործակցություն միջազգային հիմնադրամների հետ, ինչը թույլ կտա ներգրավել ֆինանսական միջոցներ, նոր մշակույթ և նոր չափորոշիչներ:
«Խստորեն պետք է նայել նաև այսօրվա կառուցվածքին, ՊՈԱԿ-ներին, աշխատակազմին և գնալ յուրաքանչյուր լումայի հետևից: Պետք է հասկանանք, թե այս լուման ինչ նպատակի է ծառայում, և այդ նպատակը կատարվում է, թե ոչ», - նշել է Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետն անհրաժեշտ է համարել բնապահպանության ոլորտում տրամաբանական առևտրայնացումը և կարևորել էկոտուրիզմի զարգացումը, որը մեր զբոսաշրջության գրավիչ ճյուղերից մեկն է:

Нужно экономить каждую копейку - Карен Карапетян
Премьер-министр Армении Карен Карапетян представил сегодня новоназначенного министра охраны природы Арцвика Минасяна аппарату ведомства.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер-министр пожелал ему успехов и плодотворной работы, а также поблагодарил бывшего министра Арамаиса Григоряна за проделанную работу.
Глава правительства подчеркнул, что ожидает от министерства охраны природы и аппарата ведомства разработки новых направлений, эффективного сотрудничества с международными фондами, что позволит привлечь финансовые средства, внедрить новую культуру и новые критерии.
«Необходимо рассмотреть также сегодняшнюю структуру, аппараты ГНКО и экономить каждую копейку. Нужно понять, какой цели служат эти средства, выполняется ли поставленная цель или нет», - отметил Карен Карапетян.
Премьер отметил необходимость логической коммерциализации в сфере охраны природы и важность развития экотуризма, который является одним из привлекательных отраслей туризма в Армении.