Խաղողի մթերման հարցում գյուղնախարարի վերաբերմունքը սուբյեկտիվ չի լինի
Գյուղատնտեսության նախարարությունում ռազմավարական ծրագիր է մշակվում, որտեղ գյուղացիներին աջակցելու ուղղություններ կլինեն: Այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում ասաց գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը:
«Երբ որ ես ասում եմ, որ բիզնեսով պետք է զբաղվենք, մենք ծրագիր ենք մշակելու և փորձելու ենք ներդնել դոնորներ, ովքեր աջակցելու են, բիզնեսը ֆինանսավորելու դասընթացներ են անցկացվելու: Բնական է, որ այսօրվա իրավիճակում գյուղացին չի կարող ինքն իրեն բիզնեսով լուրջ զբաղվել», - ասաց Իգնատի Առաքելյանը:
Նա նշեց նաև, որ գյուղացին կառավարությունից պահանջում է, որ լավ ապրի. «Մենք ելքեր ենք փնտրում՝ ինչպես անենք, որ իր պահանջները կատարվեն»:
Նախարարն ասաց նաև, թե գյուղացուն միշտ պետք է ուղղորդել՝ ճիշտ կազմակերպելու իր գործունեությունը:
Լրագրողները Իգնատի Առաքելյանից հետաքրքրվեցին, թե խաղողի մթերման հարցում սուբյեկտիվ չի՞ լինելու իր մոտեցումը, հաշվի առնելով հանգամանքը, որ վերջինս Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրենն է եղել մինչ նախարար նշանակվելը:

В вопросе заготовки винограда отношение главы Минсельхоза не будет субъективным
В министерстве сельского хозяйства Армении разрабатывается стратегическая программа,  которая будет содержать направления поддержки жителей села. Об этом заявил после заседания правительства журналистам глава Минсельхоза Игнатий Аракелян.
«Когда я говорю, что должны заниматься бизнесом, мы разработаем программу и попытаемся найти для поддержки доноров, будут проводиться курсы по финансированию бизнеса. Естественно, что в сегодняшней ситуации крестьяне не могут сами серьезно заниматься бизнесом», - сказал Игнатий Аракелян.
Он также отметил, что жители села требуют от правительства хорошей жизни: «Мы ищем пути, как сделать, чтобы эти требования были выполнены».
Министр также заявил, что жителей села всегда нужно направлять для правильной организации их деятельности.
Журналисты поинтересовались у Игнатия Карапетяна, не будет ли субъективным его подход в вопросе заготовки винограда, учитывая то обстоятельство, что до назначения министром он занимал должность исполнительного директора Ереванского коньячного завода.