ԱԺ նախագահը հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար պարգևատրել է Ռիտա Պալյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգևատրել է ամերիկահայ բարերար Ռիտա Պալյանին, տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Ռիտա Պալյանին, շնորհակալություն է հայտնել 20 տարի շարունակ առողջապահության ոլորտում ունեցած մեծ ներդրման համար:
Ռիտա Պալյանը, շնորհակալություն հայտնելով բարձր պարգևի համար, նշել է, որ ինքը հպարտ է իր ծագումով ու արմատներով: Տիկին Պալյանն ուրախությամբ փաստել է, որ 42 տարի գտնվելով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում՝ առողջության պահպանման հարցում կարողանում է օգնել հայ մայրերին:

Спикер парламента наградил Риту Палян за содействие развитию связей Родина – Диаспора
Спикер парламента Армении Галуст Саакян в связи с 25-летием независимости Армении за содействие развитию связей Родина – Диаспора наградил Памятной медалью Председателя Национального Собрания РА армянскую благотворительницу Риту Палян (США), сообщает пресс-служба парламента Армении.
Глава парламента, поздравляя Риту Палян, поблагодарил за большой вклад в сферу здравоохранения в течение 20 лет.
Рита Палян, выразив признательность за высокую награду, отметила, что горда своим происхождением и корнями. Она подчеркнула, что, живя 42 года в Соединенных Штатах, весьма рада возможности помогать сохранению здоровья армянских матерей.