Հայաստանի 6 մարզերում վաղը ՏԻՄ ընտրություններ են. այսօր լռության օր է
Հայաստանի 6 մարզերում հոկտեմբերի 2-ին տեղի կունենա տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական ընտրությունները:
Այսօր լռության օր է, իսկ վաղը քաղաքացիները կընտրեն համայնքի ղեկավարների և ավագանու անդամների:
ՏԻՄ ընտրություններ տեղի կունենա Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի 375 համայնքներում՝ չհաշված Գյումրիում և Վանաձորում ավագանիների ընտրությունները:
Գյումրի և Վանաձոր համայնքներում ընտրություններն առաջին անգամ կանցկացվեն նոր կարգով: Քաղաքացիները ընտրելու են ոչ թե անձերի, այլ՝ քաղաքական ուժերի:
Գյումրիում ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 9 կուսակցություն և մեկ դաշինք:
Կմասնակցեն «Ալյանս»-ը, «Բարգավաճ Հայաստան»-ը, ԳԱԼԱ-ն, «Գյումրեցու ոգի» կուսակցությունը, «Գործարար» կուսակցությունը, «Համախմբում»-ը, ՀԱԿ-ը, ՀՅԴ-ն, «Հայկական վերածնունդ»-ը, «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը և «Բալասանյան» դաշինքը:
Վանաձորում համայնքի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 8 կուսակցություն: Կմասնակցեն «Բարգավաճ Հայաստան»-ը, «Լուսավոր Հայաստան»-ը, «Համախմբում»-ը, ՀԱԿ-ը, ՀՅԴ-ն,  ՀՀԿ-ն, «Հայկական վերածնունդ»-ը, «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը:

В шести областях Армении завтра состоятся выборы в органы местного самоуправления
Завтра, 2 октября, в шести областях Армении состоятся очередные выборы в органы местного самоуправления.
Сегодня в республике объявлен «день тишины», а завтра граждане Армении выберут руководителей общин и членов Совета старейшин.
Выборы органов местного самоуправления будут проходить в 375 общинах Гегаркуника, Лори, Котайкеа Ширака, Сюника и Вайоц Дзора, не считая выборов в Советы старейшин Гюмри и Ванадзора.
Выборы в городах Гюмри и Ванадзор впервые будут проведены согласно новому порядку. Граждане Армении будут выбирать по спискам политических сил.
Для участия в выборах в Гюмри зарегистрировались 9 партий и один блок.
В выборах участвуют партии «Альянс», «Процветающая Армения», ГАЛА, «Дух гюмрийца» «Предприниматель», «Единение», «Армянский национальный конгресс», АРФ «Дашнакцутюн», «Армянское возрождение», «Гражданский договор» и блок «Баласанян».
В Ванадзоре для участия в выборах Совета старейшин зарегистрировались 8 партий: партия «Процветающая Армения», «Светлая Армения», «Единение», «Армянский национальный конгресс», АРФ «Дашнакцутюн», Республиканская партия Армении. «Армянское возрождение» и «Гражданский договор».