Սերբիան հայտարարել է Ռուսաստանի պատճառով ԵՄ-ի կողմից ճնշումների մասին
Սերբիայի արտաքին գործերի նախարար Իվիցա Դաչիչը հայտարարել է, որ հակառուսական պատժամիջոցներ կիրառելուց հրաժարվելու պատճառով  Բելգրադի վրա Եվրամիության կողմից գործադրվող ճնշումներն անթույլատրելի են: Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով Tanug-ին:
«Սերբիան ցանկանում է անդամակցել ԵՄ-ին, սակայն մենք չենք անի այն, ինչը հակասում է մեր ազգային շահերին», - հայտարարել է դիվանագետը:
Բելգրադը հրաժարվում է աջակցել Ռուսաստանի նկատմամբ սահմանափակումներ կիրառելու միջոցներին, չնայած Եվրամիության և ԱՄՆ-ի պահանջներին:

Сербия заявила о давлении со стороны ЕС из-за России
Министр иностранных дел Сербии Ивица Дачич заявил, что давление, оказываемое на Белград со стороны Европейского союза из-за отказа вводить антироссийские санкции, абсолютно неприемлемо. Об этом сообщает Lenta.ru со ссылкой на Tanug.
«Сербия хочет вступить в ЕС, но мы не будем делать ничего, что противоречит нашим национальным интересам», — заявил дипломат.
Белград отказывается поддерживать ограничительные меры в отношении России, несмотря на настойчивые требования со стороны Европейского союза и США.