Հերքում. Աղվան Հովսեփյանի զավակներն ապրել, ապրում և ապրելու են հայրենիքում
Զանգվածային լրատվության միջոցներից մեկը, դրսևորելով անբարեխիղճ վերաբերմունք լրագրության նկատմամբ և չհարգելով իր ընթերցողների՝ ստուգված և ճշգրիտ տեղեկություն ստանալու իրավունքը, այսօր տարածել էր, թե, իբր, ՀՀ ՔԿ նախագահի որդին՝ Նարեկ Հովսեփյանը, շաբաթներ առաջ այցելել է Լոս Անջելես և հետաքրքրվել ընտանիքով այնտեղ հաստատվելու հնարավորությամբ։
ՀՀ քննչական կոմիտեն տարածել է հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես ասված է. «Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ սույն «տեղեկությունը» որևէ աղերս չունի իրականության հետ և հետևանք է հիվանդագին երևակայության։ Բավական է փաստենք, որ Նարեկ Հովհսեփյանը ԱՄՆ այցելել է 6 տարի առաջ՝ 2010 թվականին, ավելին՝ նա ամուսնացած չէ, ընտանիք չունի, հետևապես չի կարող «ընտանիքով» հաստատվել ԱՄՆ-ում։ Իսկ ուղևորությունների իրավունք ունի յուրաքանչյուր ոք։
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ունի երեք զավակ, ովքեր ապրել, ապրում և ապրելու են իրենց հայրենիքում, որևէ այլ երկրում «հաստատվելու» մտադրություն չունեն՝ ի տարբերություն նման ստահոդ լուրերի հրապարակմամբ շահագրգռված անձանց։
Կոչ ենք անում զերծ մնալ զրպարտչական տեղեկություններ տարածելուց, հարգել լրագրողի կոչումը, մասնագիտությունը և լրատվամիջոցը չվերածել մտացածին լուրերի, բամբասանքների տարածման հարթակի»։

СК Армении: Сыновья Агвана Овсепяна жили, живут, и будут жить на своей родине
Следственный комитет Армении распространил заявление, в котором опровергает опубликованные сегодня в одном из СМИ сведения о сыне председателя СК Армении Нареке Овсепяне.
Отметим, газета «Жаманак» сегодня писала о том, что «сын главы Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна – Нарек Овсепян – посетил несколько недель назад Лос-Анжелес и интересовался возможностью обосноваться там с семьей».
«Официально заявляем, что эта "информация" не имеет никакой связи с действительностью. Достаточно констатировать, что Нарек Овсепян посетил США 6 лет назад, в 2010 году, более того, он не женат, не имеет семьи, следовательно, не может обосноваться с "семьей" в США. А право на путешествия имеет любой человек.
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян имеет трех сыновей, которые жили, живут, и будут жить на своей родине, не имеют намерения "обосноваться" в какой-либо другой стране, в отличие от тех, кто заинтересован в распространении подобных ложных слухов.
Призываем воздержаться от распространения ложной порочащей информации, уважать звание, профессию журналиста и не превращать СМИ в площадку для распространения выдуманных слухов, сплетен», - в частности говорится в распространенном СК Армении заявлении.