ՌԴ-ն ու Թուրքիան պայմանավորվել են փոխանակվել Սիրիայի վերաբերյալ հետախուզության տվյալներով
Թուրքիան միացել է Ռուսաստանի, Սիրիայի, Իրաքի և Իրանի միջև հետախուզության տվյալների փոխանակման վերաբերյալ համաձայնագրին: Սիրիայում Թուրքիան իրականացնում է  «Եփրատի վահան» գործողությունն՝ ուղղված ԻՊ-ի (Ռուսաստանում և մի շարք երկրներում արգելված) գրոհայինների դեմ, փոխանցում է Vesti.ru-ն:
«Պաշտպանության և անվտանգության միացյալ Խորհրդի» կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Ֆրանց Կլինցևիչի խոսքով՝  Ռուսաստանը Թուրքիային  փոխանցում է «նրա համար հետաքրքրություն ներկայացնող տվյալներ», իր հերթին Անկարան Ռուսաստանի հետ կիսվում է իր տեղեկություններով:
Հետախուզության տվյալների փոխանակման վերաբերյալ   պայմանավորվածություններ Անկարայի ու Մոսկվայի միջև  ձեռք են բերվել 2016 թվականի հոկտեմբերի 10-ին՝ Թուրքիա Ռուսաստանի իշխանությունների այցի ժամանակ:

РФ и Турция договорились обмениваться разведданными по Сирии
Турция присоединилась к соглашению по обмену разведывательной информацией между Россией, Сирией, Ираком и Ираном. В Сирии Турция проводит военную операцию «Щит Евфрата» против боевиков ИГ (запрещена в РФ), передает Vesti.ru.
По словам первого заместителя председателя комитета по обороне и безопасности Совета Федерации Франца Клинцевича, Россия передает Турции «данные радиоперехвата, радиотехнической и оптико-видовой разведки, которые могут представлять для нее интерес».
В свою очередь Анкара делится информацией с Россией.
Договоренности по обмену разведданными были достигнуты в ходе визита в Турцию руководства России 10 октября 2016 года.