Սահմանում զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել. ԼՂՀ ՊԲ
Այսօր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊԲ-ն:
Հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (ՀԱՆ-17) և հակատանկային հաստոցավոր նռնականետ (ՀՀՆ-9):
Հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման հետևանքով ժամը 17:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գուրգեն Ավետիքի Այվազյանը:

Азербайджан продолжает нарушать режим перемирия. В Карабахе погиб военнослужащий
Военнослужащий Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб в результате нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР,  26 октября в 17:00 на боевом посту в северо-восточном направлении линии соприкосновения в результате нарушения противником режима перемирия смертельное огнестрельное ранение получил 20-летний военнослужащий Гурген Айвазян.
ВС Азербайджана в течение дня продолжили нарушать режим перемирия, используя в северо-восточном направлении кроме стрелкового оружия гранатометы АГС-17 и РПГ-9.