Բոլորը պետք է օրենքի առաջ հավասար լինեն. Կարեն Կարապետյան
Գյումրու պետական համալսարանի մի խումբ դասախոսներ դժգոհում են նորանշանակ ռեկտորից՝ մեղադրելով նրան կոռումպացված լինելու մեջ: Ազգային ժողով-կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում այս մասին հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
Պատգամավորն ընթերցեց նաև դասախոսների՝ իրեն փոխանցված նամակն, ապա ասաց, թե մամուլում հրապարակումներ կան, որ պաշտոնաթող մի շարք պաշտոնյաներ չարաշահումներ են ունեցել:
Արձագանքնելով հարցին, վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասաց, թե վաղը վերահսկողական ծառայությանը կհանձնարարեն ուսումնասիրել հարցը:
«Ինչ վերաբերում է նախկին պաշտոնյաներին վերաբերող հարցին, ապա փորձելու ենք այնպես անել, որ յուրաքանչյուր մարմին զբաղվի իր գործունեությամբ: Եթե կան փաստեր, ապա տրամադրեք, թող իրավապահները զբաղվեն», - պատասխանեց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ապա հավելեց. «Համաձայն եմ, որ բոլորը պետք է օրենքի առաջ հավասար լինեն: Շատ դեպքերում մամուլի հրապարակումները միտումնավոր են լինում, ու չեմ կարծում, թե յուրաքանչյուրի համար անպայման պետք է քրեական գործ հարուցել: Ինչպես անել՝ տվեք առաջարկություններ»:

Карен Карапетян: Перед законом все должны быть равны
Группа преподавателей Гюмрийского государственного университета недовольна новоназначенным ректором и обвиняет его в коррумпированности. Об этом заявил сегодня в парламенте секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян.
Депутат зачитал также письмо преподавателей, затем заявил, что в прессе есть публикации о том, что ряд отправленных в отставку должностных лиц допустили злоупотребления.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в ответ заявил, что завтра Контрольной службе будет поручено изучить этот вопрос.
«Что касается вопроса бывших чиновников, то мы попытаемся сделать так, чтобы каждый орган занимался своим делом. Если есть факты, то предоставьте их, пусть этим занимаются правоохранители», - сказал Карен Карапетян.
«Согласен с тем, что все должны быть равны перед законом. Во многих случаях публикации в прессе бывают умышленными, и не думаю, что по каждому случаю должно обязательно возбуждаться уголовное дело. Внесите предложения, что делать», - добавил премьер.