ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը հայտնել է Իդլիբում հարվածների հետևանքով 28 զոհի մասին
Սիրիայի Իդլիբ քաղաքի դպրոցներից մեկին ավիահարվածի հետևանքով 22 աշակերտ և վեց ուսուցիչ է զոհվել, հայտնում է Lenta.ru-ն հղում անելով ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կայքին:
«Սա ողբերգություն է, սա չարագործություն է: Եվ եթե դա միտումնավոր է արվել՝ պատերազմական հանցագործություն է», - ասված է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործադիր տնօրեն Էնթոնի Լեյքի հայտարարության մեջ:
Գրոհը տեղի է ունեցել «սիրիական կամ ռուսական ինքնաթիռների կողմից»: Սիրիայի պետական հեռուստատեսությունը հիշատակել է միայն այդ շրջանում մի քանի զինյալների ոչնչացման մասին, բայց դպրոցի վերաբերյալ չի նշել:

ЮНИСЕФ сообщил о гибели 28 человек в результате удара по школе в Идлибе
В результате атаки на школу в сирийском городе Идлиб погибли 22 ученика и шесть учителей, сообщает Lenta.ru со ссылкой на  сайт ЮНИСЕФ.
«Это трагедия. Это злодейство. И если это совершено преднамеренно — то это военное преступление», — говорится в заявлении исполнительного директора ЮНИСЕФ Энтони Лейка.
Атака была совершена «сирийскими или российскими военными самолетами». Сирийское государственное телевидение упомянуло только о ликвидации нескольких боевиков в этом районе, но о школе не упомянуло, отмечает агентство.