Վենեսուելայում ընդդիմության բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկան է սպանվել
Վենեսուելայի Ներքին գործերի նախարար Նեստոր Ռեվերոլը հայտարարել է ընդդիմության բողոքի ակցիայի ժամանակ փոխհրաձգության հետևանքով մեկ ոստիկանի սպանվելու մասին, ևս 2-ը՝ տուժել է, հայտնում РИА Новости-ն՝ հղում անելով  Reuters-ին:
Ընդդիմության առաջնորդ, Միրանդայի նահանգապետ Էնրիկե Կապրիլեսը հայտարարել է, որ հակակառավարական երթի ընթացքում բախումների հետևանքով ավելի քան 120 մարդ է վիրավորվել:
«Վենեսուելայի գրոհ» կարգախոսով ընդդիմության ակցիան սկսվել է նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի լիազորությունների դադարեցման հարցով հանրաքվեի համար ստորագրահավաքը դադարեցնելու մասին դատարանի կայացրած որոշումից հետո:
Ընդդիմադիր խորհրդարանը հայտարարել էր նախագահի կողմից Սահմանադրության խախտման մասին և սկսել քննարկել նրա իմպիչմենթի հարցը(չնայած երկրի հիմնական օրենքը գործողությունների նման տարբերակ չի նախատեսում):
Չորեքշաբթի Վենեսուելայի ընդդիմադիր խորհրդարանի ղեկավար Էնրի Ռամոսը հայտարարել էր, որ պատգամավորները կհաստատեն հռչակագիրը, որի համաձայն՝ նախագահ Մադուրոն պաշտոնից հեռացված կհայտարարվի:

В Венесуэле на оппозиционной акции протеста застрелили полицейского
Министр внутренних дел Венесуэлы Нестор Реверол заявил о гибели одного полицейского при стрельбе на акции протеста оппозиции, еще двое пострадали, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Рейтер.
Лидер оппозиции, губернатор штата Миранда Энрике Каприлес заявил, что в результате столкновений в ходе антиправительственного марша ранения получили более 120 человек.
Акция оппозиции под названием «Штурм Венесуэлы» была начата оппозицией после решения судов о приостановке процедуры сбора подписей за референдум о прекращении полномочий президента Николаса Мадуро. Оппозиционный парламент заявил о нарушении конституции со стороны президента и начал рассмотрение вопроса о его импичменте(хотя основной закон страны не предусматривает такого варианта действий).
В среду глава оппозиционного парламента Венесуэлы Энри Рамос заявил, что депутаты утвердят декларацию, согласно которой президент Мадуро будет объявлен покинувшим свой пост.