Վարչապետ. Ուղղակի «շանտղություն է», որ մենք չենք հետևում՝ մեր երեխան, հարսը, աղջիկն ինչ են ուտում (Տեսանյութ)
11/11/2016 14:53
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ գյուղատնտեսական մթերքների արտադրությամբ և վերամշակմամբ զբաղվող մի շարք ձեռնարկությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում առկա խնդիրներն ու զարգացման ուղիները:
Անդրադառնալով սննդամթերքի անվտանգության և որակի ապահովման խնդրին՝ գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ Սննդամթերի անվտանգության պետական ծառայության պետի փոփոխություն է եղել, որից պահանջվում է խիստ վերահսկողություն իրականացնել ոլորտում:
«Ուղղակի դա «շանտղություն է», որ մենք թույլ ենք տալիս կամ չենք հետևում՝ մեր երեխան, մեր հարսը, մեր աղջիկն ինչ են ուտում», - ասել է վարչապետը:

Карен Карапетян: Безнравственно, что мы не следим за тем, что едят наш ребенок, наша невестка, дочь (Видео)
11/11/2016 15:58
Сегодня в ходе встречи премьер-министра Карена Карапетяна с представителями ряда предприятий в сфере производства и переработки сельхозпродукции обсуждались проблемы и пути развития сельскохозяйственной отрасли.
Касаясь вопроса обеспечения безопасности и качества продуктов питания, глава правительства отметил, что назначен новый начальник Государственной службы по безопасности продуктов питания, у которого требуется установить в сфере строгий контроль.
«Это просто непозволительно и безнравственно, что мы не следим за тем, что едят наш ребенок, наша невестка, дочь», - сказал премьер.