Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է առավել ուժեղացնել շփումները մասնավոր հատվածի հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են արտահանման խթանման, հայ արտադրողների մուտքը նոր շուկաներ ապահովելուն վերաբերող հարցեր:
Ըստ ոլորտների, վարչապետ Կարապետյանին են ներկայացվել ներդրումային փաթեթներ՝ տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության զարգացման վերաբերյալ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում, հատկապես, անդրադարձ է կատարվել տնտեսության այն ճյուղերին, որտեղ առկա է արտահանման ներուժ:
Իրականացվող քայլերն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով, Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է առավել ուժեղացնել շփումները մասնավոր հատվածի հետ:

Карен Карапетян поручил усилить контакты с частным сектором
Сегодня в правительстве Армении под председательством премьер-министра Карена Карапетяна состоялось совещание, в ходе которого обсуждались вопросы, касающиеся стимулирования экспорта, обеспечения доступа армянских производителей к новым рынкам.
Премьер-министру были представлены инвестиционные пакеты относительно развития сфер транспорта, связи, информационных технологий, энергетики, сельского хозяйства.
Как сообщает пресс-служба правительства, на совещании особое внимание было уделено отраслям экономики, в которых есть потенциал экспорта.
Премьер Карен Карапетян, чтобы придать эффективность реализуемым шагам, поручил максимально усилить контакты с частным сектором.