Տարոն Մարգարյանն ու Լիոնի փոխքաղաքապետը քննարկել են հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության երրորդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Լիոնի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Ժորժ Կեպենեկյանի հետ, տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից:
Ողջունելով հյուրին և կարևորելով Երևանում համաժողովի անցկացումը` քաղաքապետը նկատել է, որ այն ևս մեկ հրաշալի հարթակ է հայ-ֆրանսիական կապերի էլ ավելի ամրապնդման համար:
Առանձնակի կարևորելով ֆրանսիական գործընկեր քաղաքների և ռեգիոնների հետ տարբեր ուղղություններով համագործակցության խորացումը` Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել Լիոն քաղաքի հետ ունեցած փոխգործակցությունն ու բարեկամական կապերը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Լիոնի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Ժորժ Կեպենեկյանը նախ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է փոխանցել Լիոնի քաղաքապետ Ժերար Կոլլոմբի ջերմ ողջույններն ու ընդգծել, որ Երևանն իսկապես լավագույն բարեկամ ու գործընկեր է դարձել Լիոնի համար:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև Երևանի և Լիոնի քաղաքապետարանների միջև իրականացվող աշխատանքային ծրագրերի ընթացքի ու համագործակցության նոր ուղղություններ ընդգրկելու հարցերի շուրջ:

Тарон Маргарян обсудил с вице-мэром Лиона перспективы армяно-французского сотрудничества
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился сегодня с первым заместителем мэра Лиона Жоржем Кепенекяном, находящимся в Ереване для участия в 3-м форуме армяно-французского децентрализованного сотрудничества, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Приветствуя гостя и подчеркнув важность проведения форума в Ереване, мэр отметил, что это еще одна отличная платформа для укрепления армяно-французских связей.
Придав особую важность углублению сотрудничества с французскими городами-партнерами и регионами, Тарон Маргарян высоко оценил взаимодействие и дружественные связи с городом Лион.
Выразив благодарность за теплый прием, первый заместитель мэра Лиона Жорж Кепенекян передал мэру Тарону Маргаряну теплые приветствия мэра Лиона Жерара Коллона и подчеркнул, что Ереван стал для Лиона лучшим другом и партнером.
В рамках встречи стороны обсудили ход рабочих программ, реализуемых между мэриями Еревана и Лиона, а также обменялись мнениями вокруг вопросов, касающихся новых направлений сотрудничества.