Կառավարությունը կարևորում է հարկային քաղաքականության պարզեցումը. Կարեն Կարապետյան
Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունն իր 110-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում կազմակերպված քննարկման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծեց, որ կառավարությունը կարևորում է հարկային քաղաքականության պարզեցումն է:
«Առաջնահերթ բարեփոխումների մեջ մենք կարևորում ենք հարկային բարեփոխումները: Այստեղ պարզեցման խնդիր կա: Մենք «Հարկային օրենսգիրքը» ընդունել ենք վերջերս և լավ գիտենք, որ ոչ բոլորի կողմից է դա ընդունվել: Շատ լավ հասկանում ենք նրանց դժգոհությունները այն մասին, որ սպիտակ դաշտում աշխատողների բեռը բարձրանում ենք, ստվերին որևիցե վերաբերմունք ցույց չենք տալիս: Մենք շատ լավ հասկանում ենք մի բան՝ մինչև ստվերին չբերենք սպիտակ դաշտ, դրա դեմ չպայքարեն, մենք ուղղակի ապագա չունենք», - ընդգծեց վարչապետը:
Վերջինս նաև ընդգծեց, որ կառավարության ուշադրության կենտրոնում է նաև ներդրողներին Հայաստան բերելու և այստեղ բիզնեսն աշխուժացնելու հարցը:

Правительство придает важность реформированию налоговой системы – Карен Карапетян
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в ходе организованного сегодня Армянским всеобщим благотворительным союзом обсуждения подчеркнул, что правительство придает важность налоговой политике.
«В числе приоритетных реформ мы придаем важность налоговым реформам. Мы недавно приняли Налоговый кодекс и хорошо знаем, что не все его принимают. Очень хорошо понимаем их недовольство в связи с тем, что увеличивается нагрузка тех, кто работает в легальном поле, а к теневой доле экономики какого-либо отношения не проявляется. Мы очень хорошо понимаем одно – пока теневая доля не будет выведена в «белый» оборот, пока против этого не будет вестись борьба, у нас не будет будущего», - подчеркнул премьер.
Карен Карапетян также отметил, что в центре внимания правительства находятся также вопросы привлечения инвестиций в Армению и активизации бизнеса в стране.
Отметим, Армянский всеобщий благотворительный союз в рамках мероприятий, приуроченных к своему 110-летию, организовал обсуждение с премьер-министром Кареном Карапетяном на тему долгосрочного социально-экономического развития Армении.