Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Եվրոպայում կայանալիք մի շարք համաժողովների
եկտեմբերի  5-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Վիեննա՝ մասնակցելու Միջուկային անվտանգության նախարարական համաժողովին, տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվական ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում, նախատեսված է ԱԳ նախարարի մասնակցությունը Հյուսիսատլանտյան դաշինքի և գործընկեր պետությունների` Աֆղանստանին նվիրված նախարարական հանդիպմանը։
Նույն օրը Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում կմասնակցի Բաց կառավարման գործընկերության գագաթաժողովին:
Դեկտեմբերի 8-ից 9-ը Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը Համբուրգում կմասնակցի և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի 23-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։ ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի  շրջանակներում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ։
Դեկտեմբերի 10-ին նախարար Նալբանդյանը Փարիզում կանցկացնի Եվրոպայում հավատարմագրված Հայաստանի դեսպանների հետ ավանդական խորհրդակցությունը:

Эдвард Налбандян примет участие в ряде министерских конференций в Европе
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 5 декабря посетит Вену для участия в министерской конференции по ядерной безопасности, сообщает пресс-служба МИД Армении.
7 декабря в штаб-квартире НАТО в Брюсселе запланировано участие Э.Налбандяна во встрече глав МИД стран Североатлантического альянса и стран-партнеров по Афганистану.
В тот же день в Париже глава МИД Армении примет участие в саммите Партнерства во имя открытого общества.
8-9 декабря глава внешнеполитического ведомства Армении примет участие и выступит на 23-й сессии Совета министров ОБСЕ в Гамбурге. В рамках Совета министров ОБСЕ предусмотрено ряд встреч.
10 декабря министр Эдвард Налбандян проведет в Париже традиционные консультации с аккредитованными в европейских странах послами Армении.