Իսպանիայում ձերբակալել են զենք վաճառող 30 մարդու
Իսպանիայի քաղաքացիական գվարդիան 30 մարդու է ձերբակալել, որոնք զբաղվել են զենքի առևտրով, հայտնում է РИА Новости-ն:
Խուզարկությունների ժամանակ առգրավվել է տարբեր տրամաչափի 124 միավոր հրազեն, ավելի քան 14 հազար փամփուշտ, 6 կգ վառոդ: Նաև հաղորդվել է 2 արհեստանոցի և զենքի վաճառակետի հայտնաբերման մասին: Գերատեսչությունից նշել են, որ հանցագործներն այն իրացրել են նաև համացանցի միջոցով:
Սա VULPES գործողության երկրորդ մասն է: Ընթացիկ տարվա ապրիլին Քաղաքացիական գվարդիան Ալբասետե նահանգում հայտնաբերել էր 24 միավոր զենք և 450 փամփուշտ, այդ ժամանակ ձերբակալվել էր մեկ մարդ, որը զենքը գնել էր Արևելյան Եվրոպայի երկրներում: Նա իր ավտոտնակում հին զենք էր նորոգում և այն իրացնում էր համացանցի միջոցով:

В Испании задержали тридцать торговцев оружием
Гражданская Гвардия Испании задержала 30 человек, занимавшихся торговлей оружием, говорится в сообщении ведомства, передает РИА Новости.
При обысках изъяты 124 единицы огнестрельного оружия различного калибра, более 14 тысяч патронов, 6 килограммов пороха. Сообщается также об обнаружении 2 мастерских и пункта продажи оружия. Преступники сбывали его также через интернет, отметили в ведомстве.
Это вторая часть операции VULPES. В апреле этого года Гражданская Гвардия обнаружила 24 единицы оружия и 450 патронов в провинции Альбасете, тогда был задержан один человек, который скупал оружие в странах Восточной Европы. Этот человек в своем гараже ремонтировал старое оружие и сбывал его через интернет.