Եթե ինչ որ մեկը ցանկություն ունի ինչ-որ բան փոխելու, նա պետք է միանա ՀՀԿ-ին. Առողջապահության նախարար
06/12/2016 17:03
Առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանի՝ ՀՀԿ-ին անդամակցելու դիմումի պատճառները նույնն են, ինչ վարչապետ Կարեն Կարապետյանինը:
«Բազմիցս է խոսվել, որ վարչապետն ու իր թիմը եկել են ինչ-որ բան փոխելու: Ես կարծում եմ՝ Դոն Կիխոտի օրինակը մեզ ծառայել է նաև նախազգուշացում, որ միայնակ ու միայն մեր ուժերով մենք ոչ մի բան չենք կարող փոխել», - «Ազատության» «Ֆեյսբուքյան ասուլիս» հաղորդման ժամանակ ասաց նախարար Ալթունյանը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
Նրա խոսքով՝ Հանրապետականներն այսօր ամենաազդեցիկ ուժն են Հայաստանում:
«Եթե ինչ որ մեկը ցանկություն ունի ինչ-որ բան փոխելու, նա պետք է միանա այդ ուժին», - ասաց նա:
Պատասխանելով հարցին՝ մտավախություն չունի՞, որ ՀՀԿ-ին անդամակցելը կազդի իր վարկանիշի վրա, նախարարը ընդգծեց. «Ես 58 տարի ապրել եմ այս քաղաքում ու բազմիցս փորձել են իմ վարկանիշի հետ խաղալ, այն չի տուժել. անսասան է»:

Если у кого-то есть желание что-то изменить, он должен присоединиться к РПА – министр здравоохранения
06/12/2016 19:47
Министр здравоохранения Армении Левон Алтунян решил вступить в ряды правящей Республиканской партии Армении по тем же причинам, что и премьер-министр Карен Карапетян.
«Неоднократно говорилось о том, что премьер пришел со своей командой, чтобы изменить что-то. Я считаю, что пример Дон Кихота стал для нас предупреждением, что одни и только своими силами мы ничего не можем изменить», - заявил министр, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире Радио Азатутюн.
По его словам, сегодня Республиканская партия – самая влиятельная сила в Армении.
«Если у кого-то есть желание что-то изменить, он должен присоединиться к этой силе», - сказал Левон Алтунян.
Отвечая на вопрос о том, не опасается ли он, что членство в Республиканской партии Армении отразится на его рейтинге, министр подчеркнул: «Я прожил в этом городе 58 лет и много раз пытался играть со своим рейтингом, но он не пострадал: все еще непоколебим».