Կանադան մեկ տարում երկրում տեղավորել է ավելի քան 35 հազար սիրիացի փախստական
Կանադան 2015 թվականի նոյեմբերից ի վեր երկրում տեղավորել է ավելի քան 35 հազար սիրիացի փախստականի, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով երկրի ԱԳՆ-ի հաղորդագրությանը:
«Կանադան 2015 թվականի նոյեմբերից երկրում տեղավորել է ավելի քան 35 հազար սիրիացի փախստականի: Նրանց գրեթե կեսը ժամանել է Լիբանանից»,-նշվում Է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի սկզբին Կանադայի միգրացիայի գործերի նախարար Ջոն Մաքքալումը հայտնել Է, որ Կանադային հաջողվել է ընդունել 25 հազար սիրիացի փախստականի, որոնց սկզբնապես նախատեսվում էր երկրի տարածքում տեղավորել դեռ մինչև 2015 թվականի վերջը:

Канада за год расселила в стране более 35 тысяч сирийских беженцев
Канада с ноября 2015 года расселила в стране более 35 тысяч сирийских беженцев,  передает РИА Новости  со ссылкой на сообщение МИД страны.
«Канада с ноября 2015 года расселила по стране более 35 тысяч сирийских беженцев. Практически половина из них прибыла из Ливана», — говорится в сообщении.
В начале марта министр по делам миграции Джон Маккаллум сообщил, что Канаде удалось принять 25 тысяч сирийских беженцев, которых изначально планировалось разместить на территории страны еще до конца 2015 года.