Խուլիգանը տեղ չունի լրագրության մեջ. Ռուբիկ Հակոբյանը` լրագրողին հարվածելու մասին
Խուլիգանը տեղ չունի լրատվական դաշտում, այսօր ԱԺ-ում, մեկնաբանելով լրագրող Վահե Մակարյանի ու իր միջև տեղի ունեցած միջադեպն, ասաց պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը:
Պատգամավորի խոսքով` լրագրողը մոտեցել է իրեն ու մի քանի անգամ կրկնել է նույն հարցը:
«Լրագրողի հարց տալն իր իրավունքն է, բայց չպատասխանելը նույն քաղաքական գործչի, քաղաքացու իրավունքն է: Հարցազրույցի ժամանակ լարվածություն կար, նա ասաց, որ էթիկայի կանոններն եմ խախտում, ես ձեզ կդաստիարակեմ: Այդ ժամանակ հասկացա, որ ժուռնալիստի հետ չեմ զրույցում, այլ՝ պարզագույն խուլիգանի»,- ասաց Ռուբիկ Հակոբյանը:
Պատգամավորը չհստակեցրեց` իսկապես հարվածե՞լ է լրագրողին, թե՞ ոչ:
«Եթե որևէ հակաօրինական բան կա, ինքը կարող է դիմել օրենքի սահմաններում, ճշտել, չնայած՝ ասեց, թե տղայական էլ կարող է»,- ասաց պատգամավորը:
Նա նշեց, որ միջադեպից հետո իրեն է դիմել մի քանի պատգամավոր՝ նշելով, որ իրենց հետ ևս լրագրողը խնդիրներ է ունեցել.
«Գեղեցիկ չէր այն, ինչ եղավ, բայց ասեմ, որ դրանից հետո ինձ զանգել են պատգամավորներ ու ասել, որ գրեթե բոլորի հետ նման «կենսագրությունն» ունի ինքը: Նույնիսկ լրագրողներից ոմանք շնորհակալություն հայտնեցին»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Հրապարակ» օրաթերթի լրագրող Վահե Հակոբյանը հայտարարել էր, թե Ազգային ժողովում պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը հարվածել է իրեն:

Хулигану нет места в журналистике – Рубен Акопян об инциденте в парламенте
Хулигану не должно быть места в информационном поле, заявил сегодня в парламенте депутат Рубен Акопян, комментируя инцидент с корреспондентом сайта Hraparak.am Ваге Макаряном.
По словам депутата, журналист подошел к нему и несколько раз повторил один и тот же вопрос.
«Задавать вопрос – это право журналиста, однако не отвечать на него – это право политического деятеля, гражданина. Во время интервью была напряженность, он сказал, что я нарушаю нормы этики, "я вас воспитаю". И тогда я понял, что беседую не с журналистом, а с простым хулиганом», - сказал Рубен Акопян.
Депутат не уточнил, ударил ли он в действительности журналиста.
«Если есть что-то противозаконное, он может обратиться в рамках закона и уточнить», - заявил депутат.
Он отметил, что после инцидента к нему обратились несколько депутатов, рассказав, что у журналиста были проблемы также с ними.
«То, что произошло – было некрасиво, но хочу сказать, что после этого мне звонили депутаты и говорили, что у него аналогичная "биография" почти со всеми. Даже некоторые из журналистов меня поблагодарили».
Ранее сообщалось, что корреспондент сайта Hraparak.am Ваге Макарян заявил, что сегодня в Национальном Собрании Армении депутат парламента Рубен Акопян сначала оскорбил, затем ударил его.