Մենք՝ ՀՀԿ-ի ներկայացուցիչներս, բոլոր կուսակցություններին էլ համարում ենք մրցակից. Արմեն Կարապետյան
Հանրապետական կուսակցությունը բոլոր քաղաքական ուժերի մեջ տեսնում է լուրջ մրցակիցներ, նման կարծիք հայտնեց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Կարապետյանը:
«Ցանկացած կուսակացություն իր տեղը պետք է ունենա իր հասարակության մեջ: Նրանք պետք է իրենց գաղափարներն ու ծրագրերը ներկայացնեն, ընտրողներն էլ, ըստ այդմ, որոշեն, թե որ ուժի օգտին քվեարկեն: Մենք՝ ՀՀԿ-ի ներկայացուցիչներս, բոլոր կուսակցություններին էլ համարում ենք մրցակից»,- ընդգծեց պատգամավորը։
Ա. Կարապետյանի համոզմամբ՝ առաջիկա ընտրապայքարը լինելու է շատ թափանցիկ բոլորի համար:
«Շատ կարևոր է, որ այս ընտրությունները լինեն ավելի բարձր մակարդակով, ինչով մենք պետք է ներկայացնենք մեր երկիրն արտաքին աշխարհում»,- ասաց նա։

Представители РПА считают конкурентами все политические силы – Армен Карапетян
Республиканская партия Армении считает серьезными конкурентами все политические силы, такое мнение высказал депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Армен Карапетян.
«Любая партия должна иметь свое место в своем обществе. Они должны представлять свои идеи и программы, а избиратели – решать согласно этому, за какую политическую силу голосовать. Мы – представители РПА – считаем своими конкурентами все партии», - подчеркнул депутат.
По убеждению С.Карапетяна, предстоящая избирательная борьба будет очень прозрачной для всех.
«Очень важно, чтобы эти выборы прошли на высоком уровне, таким образом мы должны представить нашу страну внешнему миру», - сказал депутат.