Վահրամ Բաղդասարյան. Հանրապետականը որևէ քաղաքական կոնսուլտացիայից չի խուսափում (տեսանյութ)
Հանրապետական կուսակցությունը որևէ քաղաքական կոնսուլտացիայից չի խուսափում: Խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում այս մասին ասաց ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Ամեն ինչ չպետք է լինի ինքնանպատակ, դրանք պետք է լինեն հիմնավորված, ապագային միտված: Ինքնանպատակ կոալիցիաները դատապարտված են շուտ վախճանի, մենք դրա ականատեսը եղանք ներկա խորհրդարանում», - ասաց խմբակցության ղեկավարը:
Անդրադառնալով ընդդիմադիր ուժերի միավորումներին և խոշորացմանը՝ Վահրամ Բաղդասարյանն ասաց, թե իր կարծիքով այլ ելք չկա:
«Եթե առանձին քաղաքական ուժերի ռեյտինգն ուսումնասիրեք, մոնիտորինգ անեք, կտեսնեք, որ շատ տխուր իրավիճակ է. բնականաբար, պետք է լինեն խոշորացումներ», - ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը՝ միաժամանակ նշելով, թե քաղաքական ուժերը կոալիցիաներ կազմելիս պետք է ուշադիր լինեն, որպեսզի ունենան ընդհանուր նպատակներ, գաղափարական հենքեր, որպեսզի երկար ճանապարհ ունենան:

Ваграм Багдасарян: РПА не избегает каких-либо политических консультаций
Республиканская партия Армении (РПА) не избегает каких-либо политических консультаций. Об этом заявил сегодня на брифинге в парламенте Армении руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян.
«Однако консультации это не должно быть самоцелью, они должны быть обоснованными, направленными на будущее. Коалиции, которые являются самоцелью, осуждены на быстрый развал, мы уже стали очевидцами этого в нынешнем парламенте», - заявил глава фракции РПА.
Касаясь объединения и укрупнения оппозиционных сил, Ваграм Багдасарян заявил, что, по его мнению, другого пути нет.
«Если изучить рейтинг отдельных политических сил, провести мониторинг, увидите, что ситуация – довольно печальная, посему естественно, что должны быть укрупнения», - сказал Ваграм Багдасарян. Он отметил, что при формировании коалиций политические силы должны обращать внимание на общие цели, идеологическую основу, чтобы суметь пройти долгий путь.