Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը բացառված չէ. Էդվարդ Նալբանդյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը անհավանական չի համարում:
Համբուրգում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստից հետո ճեպազրույցի ժամանակ նախարարը նշել է, որ նման հանդիպումների պետք է ավելի ուշադիր պատրաստվել:
«Նման հանդիպում բացառված չէ, բայց այդ կարգի հանդիպումները պետք է ավելի մանրակրկիտ պատրաստվեն, որովհետև մեր հարևան երկրից Համբուրգի հանդիպումից առաջ հնչում է հայտարարություն, որ միջազգային իրավունքը ոչինչ է և ամենակարևորը ուժի կիրառումն է»,- ասել է նա:
Նախարարի խոսքով՝ նման հայտարարությունը և այն տրամաբանությունը, որն ադրբեջանական կողմը որդեգրել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման մասին, փաստում է, որ Ադրբեջանը լրիվ կտրվել է իրականությունից:

Эдвард Налбандян: Встреча президентов Армении и Азербайджана не исключается
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян не считает невероятной встречу на уровне президентов Армении и Азербайджана.
В ходе состоявшегося по итогам заседания СМИД ОБСЕ брифинга в Гамбурге глава МИД Армении отметил, что к таким встречам необходимо более внимательно готовиться.
«Такая встреча не исключается, но встречи подобного уровня должны готовиться более тщательно, поскольку непосредственно перед встречей в Гамбурге из соседнего государства звучит заявление о том, что международное право ничто и самое важное – применение силы», - отметил Налбандян.
По словам министра, подобное заявление и логика, которой придерживается азербайджанская сторона в урегулировании карабахского конфликта, констатируют, что Азербайджан полностью оторван от реальности.