ԿՀՎ-ն համարում է, որ Ռուսաստանը միջամտել է ընտրություններին հօգուտ Թրամփի
Կենտրոնական հետախուզական վարությունը (ԿՀՎ) եկել է եզրակացության, որ Ռուսաստանը իբր թե միջամտել է 2016թ-ի ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններին, որպեսզի օգնի Դոնալդ Թրամփին հաղթանակ տանել, փոխանցում է «Известия»-ն հղում անելով Washington Post թերթին:
«Հետախուզական հանրությունը եկել է եզրակացության, որ Ռուսաստանի նպատակը Թրամփին օգնել հաղթելն է: դա ընդհանուր կարծիք է», - գրում է թերթը:
Ըստ պարբերականի՝ գաղտնի ծառայությունները պարզել են այն անձանց ինքնությունը, ովքեր կապ ունեն ՌԴ իշխանությունների հետ և WikiLeaks կայքին են տրամադրել Դեմոկրատական կուսակցության, ինչպես նաև Հիլարի Քլինթոնի շտաբի նախագահ Ջոն Պոդեստի հազավոր նամակներ: Թերթի աղբյուրները հայտարարել են, որ տվյալ անձինք հայտնի են ԿՀՎ-ին և հանդիսանում են Թրամփին օգնության ռուսական օպերացիայի մի մասը:

ЦРУ полагает, что Россия помогала Трампу победить на выборах главы США
По мнению Центрального разведывательного управления (ЦРУ) США, Россия имела цель оказать помощь республиканцу Дональду Трампу в победе на выборах президента Соединенных Штатов, передает «Известия» со ссылкой на The Washington Post.
«По оценке разведывательного сообщества, цель России заключалась в том, чтобы поспособствовать одному кандидату за счет другого помочь Трампу победить на выборах», — пишет газета.
Издание сообщает, что секретные службы установили личности людей, якобы связанных с российским руководством, которые якобы предоставили сайту WikiLeaks тысячи полученных с помощью взлома электронных писем с сервера Демократической партии, а также председателя штаба Хиллари Клинтон Джона Подесты. Источники TWP отметили, что выявленные лица известны ЦРУ и являются частью «операции России по продвижению Трампа».