Հնդկաստանում մոլագարը խոստովանել է աղջիկներին պղծելու 500 դեպքի մասին
Հնդկաստանի ոստիկանությունը ձերբակալել է մոլագար մանկապիղծի, որը խոստովանել է 13 տարվա ընթացքում դեռահաս աղջիկներին պղծելու 500 դեպքի մասին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Times of India պարբերականին:
Հանցագործին ձերբակալել են մոտ 3 տարի տևած լայնածավալ որոնողական գործողության արդյունքում: Ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել, երբ Դելիում բողոք է ստացել երկու աղջիկներից, որոնք հարձակման են ենթարկվել, ենթադրաբար, նույն անձի կողմից: Նա կարմիր վերնազգեստով, ջինսով է եղել և աղջիկներին գայթակղել է՝ նոր հագուստ խոստանալով:
Ոսումնասիրելով  փողոցը հսկող տեսախցիկները, հավաքելով տեղի բնակիչներից և իրազեկիչներից տեղեկությունները՝ քննիչները դուրս են եկել 38-ամյա դերձակ Սունիլ Ռաստոգինի հետքին:
Ոստիկանությունում նշել են, որ կասկածյալը հոգեկան անհավասարակշիռ վիճակում է, քանի որ «տարօրինակ գաղափարներ ունի». Ռաստոգին կարծել է, որ իրեն երբեք չեն բռնի, քանի դեռ կարմիր վերնազգեստով և ջինսով է:

В Индии маньяк сознался в 500 случаях совращения несовершеннолетних девочек
Полиция Индии задержала маньяка-педофила, который сознался в около 500 случаях совращения несовершеннолетних девочек за последние 13 лет, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Times of India.
Преступника удалось задержать в результате масштабной поисковой операции, длившейся около трех лет. Полиция начала расследование после того, как получила жалобы от двух девочек в Дели, которые подверглись нападению в одинаковой манере, предположительно, одним человеком – он был одет в красную кофту, джинсы и заманивал девочек-школьниц, обещая им новую одежду,
Изучив видео с камер наружного наблюдения, собрав сведения от местных жителей и информаторов полиции, следователи вышли на подозреваемого – 38-летнего портного Сунила Растоги.
В полиции отмечают, что подозреваемый является психически неуравновешенным, «поскольку у него странные идеи». Растоги  считал, что его никогда не поймают, пока он носит красную кофту и джинсы.