Միջերկրական ծովում միգրանտներով նավի կործանման հետևանքով 180 մարդ է զոհվել
Միջերկրական ծովում միգրանտներով նավի կործանման հետևանքով մոտ 180 մարդ է զոհվել, հայտնել են Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունից, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ողջ մնացածների վկայություններով հաստատվում է, որ շաբաթ օրը նավի կործանման հետևանքով մոտ 180 մարդ է զոհվել», - Twitter-ում գրել է կազմակերպության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆլավիո լի Ջակոմոն:
Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը հունվարին հայտնել է, որ 2016 թվականին Միջերկրական ծովը հատելու և Եվրոպա հասնելու փորձերի ժամանակ ավելի քան 5 հազար միգրանտ է զոհվել, մոտ 363 հազար մարդ եվրոպական երկրներ է հասել:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ պատահարը տեղի է ունեցել Լիբիայի ափից մոտ 50 կմ հեռավորությամբ: Ժամեր տևած որոնումներից հետո փրկվել է միայն 4 մարդ: Նախապես ենթադրվում էր, որ նավում մոտ 110 մարդ է եղել:

Жертвами крушения судна с мигрантами в Средиземном море стали 180 человек
Жертвами крушения судна с мигрантами в Средиземном море стали порядка 180 человек, сообщили в Международной организации миграции (МОМ), передает РИА Новости.
«Свидетельства, собранные от выживших сотрудниками МОМ, подтверждают, что порядка 180 мигрантов погибли в результате кораблекрушения, произошедшего в субботу», — написал в своём Twitter официальный представитель организации Флавио ли Джакомо.
В январе Международная организация миграции сообщила, что в 2016 году более 5 тысяч мигрантов погибли, пытаясь пересечь Средиземное море и попасть в Европу, около 363 тысяч достигли европейских стран.
Ранее сообщалось, что инцидент произошёл в субботу примерно в 50 километрах от ливийского побережья. После многочасовых поисков из воды были спасены только 4 человека. Изначально предполагалось, что на борту могло находиться около 110 человек.