Եթե Հեան «Ռեալ» տեղափոխվի, «Մանչեսթեր Յունայթեդը» կգնի  Օբլակին
«Ատլետիկոյի» դարպասապահ Յան Օբլակը հայտնվել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» տրանսֆերային ցուցակում, փոխանցում է Sport-express.ru-ն: Անգլիացիները հետևում են սլովենացի խաղացողի ելույթներին, որովհետև հենց նա կփոխարինի Դավիդ դե Հեային, եթե վերջինս որոշի տեղափոխվել «Ռեալ»։
Միևնույն ժամանակ մանկունիանցիների ղեկավարության գլխավոր խնդիրը դե Հեային իրենց շարքերում պահելն է։ «Մանչեսթեր Յունայթեդն» արդեն պայմանագրի երկարաձգման առաջարկ է ներկայացրել իսպանացի ֆուտբոլիստին։ Ըստ դրա՝ 26-ամյա դարպասապահը շաբաթական ավելի քան 200 հազար ֆունտ ստեռլինգ աշխատավարձ կստանա։

«Манчестер Юнайтед» может приобрести Облака в случае ухода де Хеа в «Реал»
Вратарь «Атлетико» Ян Облак входит в шорт-лист «Манчестер Юнайтед», сообщает Sport-express.ru. Англичане следят за выступлениями словенца, поскольку именно он должен стать сменщиком Давида де Хеа в случае перехода испанца в «Реал».
При этом главной задачей для руководства манкунианцев является сохранение де Хеа в своих рядах. Руководство «красных дьяволов» уже сделало голкиперу предложение о продлении контракта. По новому соглашению 26-летний страж ворот будет получать более 200 тысяч фунтов стерлингов в неделю.