Օլանդն ու Մեյը քննարկել են Brexit-ի թեման
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը հեռախոսազրույց է անցկացրել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի հետ, որի ընթացքում նրանք քննարկել են Brexit-ի թեման: Ինչպես հայտնել է Ելիսեյան պալատը, խոսակցությունը տևել է քառորդ ժամ, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Բրիտանիայի վարչապետը մի շարք պարզաբանումներ է արել նախօրեին իր ունեցած ելույթների հիմնական դրույթների, մասնավորապես, այն բանի վերաբերյալ, որ իր երկիրը մտադիր է դուրս գալ ոչ միայն Եվրամիությունից, այլև՝ ներքին շուկայի համակարգից և մաքսային միությունից»,- ասված է հայտարարության մեջ:
«Ֆրանսիայի նախագահն ի գիտություն է ընդունել իրեն տրված պարզաբանումները: Դրա հետ մեկտեղ նա ցանկություն Է հայտնել, որ ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու շուրջ բանակցություններն սկսվեն հնարավորինս շուտ այն բանից հետո, երբ մարտին երկիրը պաշտոնապես կհայտարարի իր դուրս գալու մասին»,- նշում է Ելիսեյան պալատը:

Олланд и Мэй обсудили тему Brexit
Президент Франции Франсуа Олланд провел телефонный разговор с британским премьером Терезой Мэй, во время которого они обсудили тему Brexit, передает ТАСС.
«Британский премьер-министр сделала ряд разъяснений относительно основных положений своего сегодняшнего выступления, в частности относительно того, что ее страна намерена не только выйти из ЕС, но также и из системы внутреннего рынка и из таможенного союза», - говорится в заявлении.
«Французский президент принял к сведению данные ему разъяснения. При этом он высказал пожелание, чтобы переговоры по выходу Великобритании из ЕС начались как можно быстрее после того, как в марте страна официально объявит о своем выходе», - отмечает Елисейский дворец.