Միջադեպ Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամանակ. հարուցվել է քրգործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու հունվարի 16-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի հանգամանքները:
Նախնական քննության տվյալներով՝ 2017թ. հունվարի 16-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամանակ ուղևորը, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, մոտ 35 րոպե ծեծի ենթարկելու սպառնալիքով հայհոյանքներ է հնչեցրել բորտուղեկցորդների հասցեին, չի ենթարկվել վերջիններիս օրինական պահանջներին՝ խախտելով հասարակական կարգը:
Դեպքի առթիվ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, որն ստացվել է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում: Պարզվել է, որ ուղևորը ՌԴ քաղաքացի է, ազգությամբ հայ, իսկ դեպքը տեղի է ունեցել ռուսական ավիաընկերության կողմից իրականացված չվերթի ժամանակ

СК Армении займется инцидентом во время рейса Москва-Ереван
В следственном управлении Следственного комитета Армении по городу Ереван предпринимаются меры по выяснению подробностей инцидента, имевшего места 16 января во время рейса Москва-Ереван. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
По предварительным данным следствия, 16 января 2017 года во время рейса Москва- Ереван пассажир, находясь под воздействием алкоголя, в течение порядка 35 минут озвучивал оскорбления в адрес бортпроводников с угрозами избиения, не подчинился их законным требованиям, нарушал общественный порядок.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 258 («Хулиганство») УК РА.
Выяснилось, что пассажир является гражданином РФ, армянином по национальности. А инцидент произошел во время рейса, выполняемого  российской авиакомпанией.