Աֆղանստանում գրոհայինների հարձակման հետևանքով 16 ոստիկան է զոհվել
Աֆղանստանի հարավում գտնվող Կանդագար նահանգում «Թալիբան» ծայրահեղական շարժման գրոհայինների հարձակման հետևանքով 16 ոստիկան է մահացել: Միջադեպը տեղի է ունեցել մի շարք անցակետերի վրա հարձակման հետևանքով,  փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Տեղական ժամանակով ժամը 3:00-ին «Թալիբանի» գրոհայինների խումբը հարձակում է իրականացրել Միվանդ թաղամասի մոտակայքում գտնվող մի շարք անցակետերի վրա, ինչից հետո փոխհրաձգություն է սկսվել, որի ժամանակ մահացել է ոստիկանության 16 աշխատակից, այդ թվում` մի քանի անցակետերի հրամանատար», - գործակալությանը հայտնել է տեղական իշխանությունների աղբյուրը:
Հաղորդվում է, որ  միջադեպի հետևանքով ոչնչացվել է «Թալիբանի» մոտ 20 գրոհային, ևս մի քանիսը վնասվածքներ են ստացել:

В Афганистане при нападении боевиков погибли 16 полицейских
Шестнадцать полицейских погибли в результате нападения боевиков радикального движения «Талибан» на несколько КПП в южной части афганской провинции Кандагар, сообщает РИА Новости  со ссылкой на источник в местных властях.
«Группа боевиков «Талибана» совершила нападение на несколько КПП в районе Миванд (Miwand) около 3.00 по местному времени, после чего началась перестрелка, в которой погибли 16 сотрудников полиции, включая командира нескольких КПП», — сообщил агентству источник.
По его данным, в результате инцидента около 20 боевиков «Талибана» ликвидированы, несколько получили ранения.