Թրամփը կատակել է. Անձրևը կապացուցի, որ ես կեղծամ չեմ կրում
ԱՄՆ-ի նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ վշտացած չէ իր երդմնակալության արարողության ժամանակ սպասվող անձրևի կապակցությամբ, քանի որ այն կօգնի ապացուցելու բոլորին, որ ինքը կեղծամ չի կրում, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Անձրև կարող է լինել, կարող է չլինել, դա կարևոր չէ: Ինձ համար միևնույն է»,-ասել է Թրամփը Վաշինգտոնում կայացած ընդունելության ժամանակ, որը հեռարձակել է CNN հեռուստաալիքը:
«Եթե, այնուամենայնիվ, անձրև սկսվի, դա լավ է, որովհետև մարդիկ կհասկանան, որ սրանք իմ իսկական մազերն են: Իհարկե, մազերս կխառնվեն, բայց նրանք կտեսնեն, որ դրանք իմ իսկական մազերն են»,-կատակել է նորընտիր նախագահը:
Դոնալդ Թրամփի սանրվածքն արդեն երկար ժամանակ քննարկման առարկա է սոցիալական ցանցերում: Բազմաթիվ օգտատերեր կարծում են, որ Թրամփը կեղծամ է կրում: Թրամփը երդում կտա և ԱՄՆ-ի 45-րդ նախագահը կդառնա հունվարի 20-ին Վաշինգտոնում բաց երկնքի տակ Կապիտոլիումի մոտ կայանալիք արարողությանը:

Трамп пошутил, что дождь на инаугурации докажет всем, что он не носит парик
Избранный президент США Дональд Трамп заявил, что не расстроен по поводу ожидающихся осадков на его инаугурации, так как дождь может доказать всем, что он не носит парик.
«Может пойти дождь, а может не пойти. Это неважно. Мне все равно», — сказал Трамп в четверг на приеме в Вашингтоне, трансляцию с которого вел телеканал CNN.
«Если на самом деле начнется дождь, это хорошо, потому что люди поймут, что это мои настоящие волосы. Конечно, (на голове — ред.) будет беспорядок, но они увидят, что это мои настоящие волосы», — пошутил избранный президент.
Прическа Дональда Трампа уже долгое время является предметом обсуждения в социальных сетях. Многие пользователи считают, что Трамп носит парик. Трамп принесет присягу и станет 45-м президентом США в пятницу на церемонии под открытым небом возле Капитолия США в Вашингтоне.