Բոլորը «մուտք» են փնտրում, մենք՝ «ելք». Էդմոն Մարուքյան
Հայ ժողովուրդը կարոտ է խաղաղ, ընտրություններով իշխանափոխության, այսօր «Ելք» դաշինքի համագումարին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության խորհրդի նախագահ Էդմոն Մարուքյանը:
«Այստեղ գալիս մտածում էի` մեքենաս ո՞րտեղ կայանեմ: Այդ հարցով զբաղվող քաղաքացուն ասացի` «այստեղ կարո՞ղ եմ կայանել», ինչին ի պատասխան ասաց` «դու պրոբլեմ չունես»: Զգացի, որ ճանաչել է ինձ ու շարունակեցի, ասացի` «գնում եմ, մեր դաշինքի համագումարին, «Ելք» դաշինք, լսե՞լ եք», պատասխանեց` «լսել եմ, բայց դուք մազալու մարդիկ եք, հիմա բոլորը մուտք են փնտրում, դուք ընկած ելք եք ման գալիս»: Ես վստահ եմ, որ հարյուր հազարավոր քաղաքացիներ էլ այս օրերին մեզ հետ ելք են փնտրում: Ես էլ ուզում եմ հասկանալ` կա՞ ելք այս իրավիճակից», - դահլիճում հավաքվածներին հարց ուղղեց ԱԺ պատգամավորը, ինչին ի պատասխան ներկաները ծափահարեցին:
Է. Մարուքյանը նշեց, որ երեկ ամբողջ աշխարհը հետևում էր, թե ինչպես է ԱՄՆ-ում տեղի ունենում խաղաղ իշխանափոխություն:
«Այդ իշխանափոխությունը տեղի ունեցավ կայացած ընտրությունների արդյունքում, և հայ ժողովուրդն ու բազմաթիվ ժողովուրդներ կարոտ են նման խաղաղ իշխանափոխության: «Ելք» դաշինքը և դաշինքի գործողությունները միտված են խաղաղ իշխանափոխության», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը:
Նրա խոսքով` այս օրերին լրագրողները հաճախ են հարց տալիս` իսկ ու՞մ կմիանա «Ելք»-ը.
««Ելք» դաշինքը չի ստեղծվել այսինչին կամ այնինչին միանալու համար: «Ելքը» ստեղծվել է միավորելու, ներառական գործընթաց սկսելու համար: Այդ գործընթացն անհրաժեշտ է ընտրությունների միջոցով փոփոխություններ բերելու ու հաղթանակ արձանագրելու համար: Ցանկացած համահայկական խնդրի լուծման բանալին ուժեղ Հայաստանն է», - ասաց «Լուսավոր Հայաստանի» խորհրդի նախագահը:

Действия блока «Елк» направлены на мирную смену власти – Эдмон Марукян
Армянский народ может прийти к смене власти мирно, путем выборов, заявил сегодня на съезде блока «Елк» (Выход) лидер партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Я уверен, что сотни тысяч людей в эти дни вместе с нами ищут пути выхода. Я хочу понять, есть ли выход их этой ситуации?», - обратился к присутствующим депутат парламента Армении.
Эдмон Марукян отметил, что вчера весь мир следил за тем, как в США происходит мирная передача власти.
«Эта смена власти произошла в результате выборов, армянский народ и различные народы испытывают сильную потребность в подобной мирной смене власти. Блок "Елк" и его действия направлены на смену власти мирным путем», - заявил Эдмон Марукян.
По его словам, в эти дни журналисты часто задают вопрос, а к кому присоединиться блок «Елк».
«Блок "Елк" формировался не для присоединения к той или иной силе. Блок "Елк" сформирован для начала инклюзивного процесса. Этот процесс необходим для осуществления смены власти посредством выборов и достижения победы. Ключ к решению любой всеармянской проблемы – в сильной Армении», - заявил председатель политсовета партии «Светлая Армения».