Թրամփը հրաժարվել է հրապարակել իր հարկային հայտարարագիրը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի հրապարակի հարկային հայտարարագիրը։ Այս մասին ABC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է նախագահի ավագ խորհրդական Քելիեն Քոնուեյը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Մարդկանց դա չէր հետաքրքրում, երբ նրա օգտին էին քվեարկում։ Ամերիկացիներին ավելի շատ պետք է հետաքրքիր է՝ ինչպիսին կլինեն իրենց սեփական հարկային հայտարարագրերը Թրամփի նախագահության օրոք», - ասել է նախագահի խորհրդականը։
Միևնույն ժամանակ, ABC հեռուստաալիքի և The Washington Post թերթի համատեղ անցկացրած հարցման համաձայն՝ հարցվածների 74 տոկոսը կցանկանար, որպեսզի նախագահի հարկերի մասին տվյալները հրապարակվեն։ Մի խումբ ակտիվիստներ հրապարակել են դիմում՝ Թրամփի հարկերի մասին հաշտվետություն հրապարակելու պահանջով, որը հավաքել է ավելի քան 100 հազար ստորագրություն։

Трамп отказался опубликовать свою налоговую декларацию
Президент США Дональд Трамп не станет публиковать свою налоговую декларацию, заявила в интервью телеканалу ABC старший советник главы государства Келлиэнн Конуэй,  передает  «Интерфакс».
«Людям это было неинтересно, когда они за него голосовали, - сказала она. - Американцам гораздо более интересно, как будут выглядеть их собственные налоговые декларации во время президентства Трампа, а не то, что из себя представляет его декларация».
Вместе с тем последний опрос, проведенный ABC совместно с газетой The Washington Post, показал, что 74% опрошенных (из них 49% сторонники республиканской партии) хотели бы, чтобы данные о налогах президента были обнародованы. Группа активистов написала петицию с требованием публикации отчета о налогах Трампа, и она уже набрала свыше 100 тыс. подписей.