Ֆիյոն մերժում է Վրաստանի և Ուկրաինայի անդամակցությունը ԵՄ-ին և ՆԱՏՕ-ին
Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ, հանրապետականներից երկրի նախագահի թեկնածու Ֆրանսուա Ֆիյոնը հայտարարել է, որ Վրաստանը և Ուկրաինան Եվրամիությունում և ՆԱՏՕ-ում տեղ չունեն: Այդ մասին նա ասել է Le Monde պարբերականին տված հարցազրույցում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Պարզապես հարկավոր է ընդունել, որ Վրաստանը և Ուկրաինան կոչված չեն անդամակցելու ԵՄ-ին և ՆԱՏՕ-ին», - ընդգծել է նա:
Նա նաև «անպատասխանատու» է անվանել քաղաքական այն գործիչների հայտարարությունները, որոնք կոչ են անում Կիևին և Թբիլիսիին անդամակցություն տրամադրել Հյուսիսատլանտյան դաշինքում և Եվրամիությունում:

Фийон отказал Грузии и Украине в членстве в НАТО и Евросоюзе
Бывший премьер-министр Франции, кандидат в президенты страны Франсуа Фийон заявил, что Украине и Грузии не место в Европейском союзе и НАТО. Об этом он сказал в интервью изданию Le Monde, передает РИА Новости.
«Нужно просто признать, что Украина и Грузия не предназначены для входа в ЕС и НАТО», — подчеркнул он.
Он также назвал «безответственными» высказывания политиков, призывавших предоставить Киеву и Тбилиси членство в Североатлантическом альянсе и Евросоюзе. Выборы президента Франции пройдут в два тура — в апреле и мае 2017 года.