ԱԳՆ-ն պետք է հետ կանչի Բելառուսում Հայաստանի դեսպանին. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինին Հայաստանի ռազմավարական դաշնակիցը համարվող Բելառուսի կողմից Ադրբեջանին արտահանձնելն իր քաղաքական նշանակությամբ համարժեք է Հունգարիայի կողմից Ռամիլ Սաֆարովին Ադրբեջանին արտահանձնելուն:
Խորհրդարանական քառօրյայում այս մասին հայտարարեց ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը և այդ հարցով մտահոգ բոլոր քաղաքացիներին կոչ արեց այսօր՝ ժամը 15-ին, լինել Հայաստանում Բելառուսի դեսպանատան դիմաց` իրավիճակի վերաբերյալ կոշտ դիրքորոշում արտահայտելու համար:
«Կարծում եմ, որ Հայաստանի ԱԳՆ-ն պետք է հետ կանչի Բելառուսում Հայաստանի դեսպանին և դիվանագիտական ու քաղաքական ամենակոշտ հակազդեցության միջոցները ձեռնարկի», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:

МИД Армении должен отозвать посла в Беларуси – Никол Пашинян (Видео)
Экстрадиция блогера Александра Лапшина в Азербайджан стратегическим партнером Армении – Беларусью – равнозначна по своему политическому значению экстрадиции Рамиля Сафарова Венгрией в Азербайджан.
Об этом заявил сегодня в парламенте Армении депутат Никол Пашинян, призвав всех обеспокоенных этим вопросом граждан собраться сегодня, в 15:00, перед посольством Беларуси в Армении, чтобы заявить жесткую позицию и выразить протест в связи с создавшейся ситуацией.
«Считаю, что МИД Армении должен отозвать посла Армении в Беларуси и предпринять самые жесткие дипломатические и политические меры противодействия», - заявил Никол Пашинян.