Le Figaro. Մեյը հույս ունի Ֆրանսիայի հետ շարունակել ճնշումը Ռուսաստանի նկատմամբ
Մեծ Բրիտանիայի վաչապետ Թերեզա Մեյը պատրաստվում է ստանալ Ֆրանսիայի վարչապետ Բերնար Կազնևի աջակցությունը՝ Ռուսաստանի դեմ ճնշման հարցում, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Le Figaro-ին:
Հոդվածում նշվում է, որ Մեյը հավատացած է, որ Ֆրանսիան ևս անհրաժեշտ է համարում շարունակել քաղաքական ճնշումը Ռուսաստանի վրա Ուկրաինայի արևելքում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ, որում մեղավոր է ռուսական կողմը:
Բացի այդ բրիտանացի վարչապետն ընդգծել է, որ Լոնդոնը կշարունակի համագործակցել Փարիզի հետ ՄԱԿ-ում՝ Սիրիայում հակամարտության կարգավորման հարցով: Միևնույն ժամանակ Մեյը հիշեցրել է, որ Ֆրանսիան և Մեծ Բրիտանին նախապատրաստում եմ ՄԱԿ ԱԽ բանաձև՝ Սիրիայում քիմիական զենքի կիրառման վերաբերյալ:

Le Figaro: Мэй надеется вместе с Францией продолжить давление на Россию
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй собирается получить поддержку от французского премьера Бернара Казнева в вопросе давления на Россию из-за ситуации на Украине, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на  Le Figaro.
В статье отмечается, что Мэй уверена в достижении единого с Францией мнения в необходимости продолжения политического давления на Россию за сложившуюся ситуацию на востоке Украины, в котором, как утверждает газета, виновата российская сторона.
Кроме того, британский премьер подчеркнула, что Лондон продолжит сотрудничество с Парижем в ООН по урегулированию конфликта в Сирии. При этом Мэй напомнила, что Франция и Великобритания готовят проект резолюции Совбеза ООН по применению химического оружия в Сирии.