Վարդան Օսկանյանի համոզմամբ՝ ապօրինություն չէ, որ իր որդին ԱԳՆ-ին պատկանող մեքենայով երիտասարդի էր վրաերթի ենթարկել (Տեսանյութ)
17/02/2017 16:27
ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը չի կարծում, թե ապօրինություն է եղել, երբ իր որդին 2005 թվականին, երբ Վարդան Օսկանյանը ՀՀ արտաքին գործերի նախարարն էր, ԱԳՆ-ին պատկանող մեքենայով վրաերթի էր ենթարկել 1980 թվականին ծնված մի քաղաքացու, որը մինչ օրս առողջական խնդիրներ ունի։
«Այնտեղ ապօրինություն չկա, ինձ հասանելիք ծառայողական մեքենան ինչ-որ պահի իմ տղան էր վարում։ Կարող էի ես վարել, բայց այդ պահին իմ տղան էր վարում և այդ դեպքը տեղի է ունեցել։ Մի փոքր դեպք է եղել, մեկի ոտքն էր վնասվել, մենք ամբողջությամբ օգնել ենք, լրիվ ապաքինվել է», - ասաց Վարդան Օսկանյանը։
Դիտարկմանը, թե երիտասարդն առողջական խնդիրներ ունի, Վարդան Օսկանյանն արձագանքեց. «15 տարի է անցել, եթե ունի առողջական խնդիր, թող մոտենա»։

Вардан Осканян не считает нарушением закона, что его сын на ведомственной машине совершил наезд на гражданина
17/02/2017 17:20
Экс-министр иностранных дел Армении Вардан Осканян не считает нарушением закона тот факт, что в период пребывания в должности главы МИД, его сын на принадлежащем МИД Армении автомобиле совершил наезд на гражданина 1980 года рождения, который по сей день имеет проблемы со здоровьем.
«Нарушения закона нет, предоставленную мне служебную машину в какой-то момент водил мой сын. Мог бы водить я, но в тот момент за рулем был мой сын и произошел этот инцидент. Это был небольшой инцидент, у кого-то была повреждена нога, мы во всем помогли ему, он полностью выздоровел», - сказал Вардан Осканян.
На замечание о том, что этот гражданин до сих пор имеет проблемы со здоровьем, Вардан Осканян отреагировал: «Прошло 15 лет, если у него есть проблемы со здоровьем, пусть обратится».