Սեյրան Օհանյանը Վահագնի թաղամասում վարձով է ապրում
Տարիներ առաջ Վահագն Հովնանյանն ինձ Վահագնի թաղամասում մեկ հողակտոր է նվիրել, որն այլևս իմը չէ։ Լրագրողի հարցին ի պատասխան, թե ինչ միջոցներով է ձեռք բերել Վահագնի թաղամասում գտնվող բնակարանը, երբ ընդամենը եղել է պետական պաշտոնյա, ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, ով այժմ գլխավորում է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» նախընտրական դաշինքը։
«Այսօր Վահագնի թաղամասում բնակվում եմ վարձով», - ասաց Սեյրան Օհանյանը։
Նա ասաց, թե իրականությանը չեն համապատասխանում մամուլում տեղ գտած հրապարակումները, որ իբր իրեն է պատկանում Սայաթ-Նովա պողոտայում գտնվող «Պիրամիդա» շինությունն՝ իր հարակից տարածքով։
Վարդան Օսկանյանն էլ, միջամտելով Սեյրան Օհանյանի խոսքը, ասաց, թե տարիներ առաջ Վահագն Հովնանյանն իրեն ասել է, որ Սեյրան Օհանյանի ծառայությունը հարգած և գնահատած լինելու համար ուզում է նրան հողակտոր նվիրել։
«Դա ես կարող եմ վկայել, Վահագն Հովնանյանը մահացել է, բայց այդ մասին ինձ ասել է», - ասաց Վարդան Օսկանյանը։

Сейран Оганян арендует жилье в жилом комплексе «Ваагни»
«Несколько лет назад Ваагн Овнанян подарил мне в жилом квартале «Ваагни» участок земли, который мне больше не принадлежит», - заявил экс-министр обороны Армении Сейран Оганян в ответ на вопрос журналиста, на какие средства приобретена квартира в комплексе
«Ваагни», с учетом того, что он был всего лишь государственным чиновником.
«Сегодня я живу в квартале «Ваагни» по найму», - сказал Сейран Оганян.
Он отметил, что публикуемые в СМИ материалы о том, что ему якобы принадлежит здание «Пирамида» на улице Саят-Новы, с прилегающей территорией, не соответствуют действительности.
Вардан Осканян, прервав речь Сейрана Оганян, заявил, что годы назад Ваагн Овнанян сказал ему, что хочет подарить Сейрану Оганяну участок земли в знак уважения и значимости его службы.
«Я могу засвидетельствовать это, Ваагна Овнаняна уже нет в живых, но об этом он говорил мне», - сказал Вардан Осканян.