Սիրիական զորքերն ԻՊ-ի ահաբեկիչների դեմ մարտեր են մղում Փալմիրայից արևմուտք ընկած շրջանում
Սիրիական բանակը, աշխարհազորի ջոկատների աջակցությամբ, շարունակում է հարձակումը Փալմիրայի վրա և գտնվում է քաղաքից 17 կիլոմետր հեռավորության վրա, հայտնում է ТАСС-ը:
Զորքերը «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման ելուզակներից ազատագրել են Էլ Քուլյաբիի ֆերմաները և նրանց դեմ մարտեր են մղում քաղաքից արևմուտք ընկած Էլ-Բայարաթի շրջանում:
«Մարտիկներն ու աշխարհազորայինները կենդանի ուժի ու տեխնիկայի զգալի կորուստներ են հասցրել հակառակորդին, ոչնչացվել են կրակային դիրքեր և զինամթերքի պահեստներ», - գործակալությանը հայտնել Է սիրիական հրամանատարության ներկայացուցիչը:
Նրա խոսքով՝ ներկայում սակրավորները ականազերծում են Հոմս-Պալմիրա մայրուղու այն տեղամասը, որտեղ ահաբեկիչները ֆուգասներ Էին տեղադրել: Գործողության ավարտից հետո դեպի քաղաք առաջշարժումը կշարունակվի:

Сирийские войска ведут бои с террористами ИГ к западу от Пальмиры
Сирийская армия при поддержке отрядов ополченцев продолжает наступление на Пальмиру и находится на расстоянии 17 км от города,  передает ТАСС.
Войска освободили от банд террористической группировки «Исламское государство» (запрещенное в России) фермы Эль- Кулябии и ведут с ними бои в районе Эль-Баярат к западу от города.
«Бойцы и ополченцы нанесли противнику значительные потери в живой силе и технике, уничтожены огневые позиции и склады с боеприпасами», - сообщил агентству представитель сирийского командования.
По его словам, в настоящий момент саперы разминируют участок шоссе Хомс - Пальмира, где террористы заложили фугасы. По завершении операции продвижение к городу будет продолжено.