Սուդանում 26 օտարերկրացի է ձերբակալվել մայրաքաղաքում պայթյունի հետ կապ ունենալու կասկածանքով
Սուդանի ոստիկանությունը 26 օտարերկրացու է ձերբակալել երկրի մայրաքաղաք Խարթումում տեղի ունեցած պայթյունին մասնակցություն ունենալու կասկածանքով, հայտնում է Russian.news-ը:
Փետրվարի 12-ի երեկոյան Խարթումի հարավում գտնվող բանուկ թաղամսում պայթյուն է որոտացել: Հաղորդվում է, որ պայթյունի հետևանքով զոհեր և լուրջ կորուստներ չեն եղել։
Ոստիկանության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ ստուգումներից մի քանի օր անց ոստիկանությունը մի քանի կասկածյալի է ձերբակալել, այդ թվում 26 օտարերկրացու՝ Եգիպտոսից, Սիրիայից և այլ արաբական երկրներից։

В Судане задержали 26 иностранцев по подозрению в причастности к взрыву в столице
Полиция Судана задержала 26 иностранцев из арабских государств по подозрению в причастности к взрыву в столице страны Хартуме, передает Russian.news
12 февраля вечером в жилом районе на юге Хартума произошел взрыв. Полиция нашла в жилом доме материалы для изготовления взрывного устройства. По сообщениям, в результате взрыва нет жертв и серьезных потерь. Представитель полиции заявил, что после нескольких дней проверки полиция задержала несколько подозреваемых, в том числе 26 иностранцев из Египта, Сирии и других арабских стран.