Պակիստանում ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 74-ի
Պակիստանի հարավի Սինդի նահանգի Սեհվան քաղաքի մզկիթում հինգշաբթի երեկոյան կատարված ահաբեկչական գործողության զոհերի թիվը հասել է 74-ի, ևս ավելի քան 300 մարդ՝ վիրավորվել է, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով GEO-TV տեղական հեռուստաալիքին:
Պայթյունը տեղի է ունեցել Լալ Շահբազ Կալանդարի մզկիթում անցկացվող ծիսակատարության ժամանակ: Ականատեսների ասելով՝ մահապարտ ահաբեկիչը աղոթողների բազմության վրա նռնակ նետելու անհաջող փորձ է արել, ինչից հետո պայթեցրել է իրեն: Նրա մոտ եղած ինքնաշեն ռումբը մոտավորապես 8 կիլոգրամ դինամիտ էր պարունակում:
Կատարվածի պատասխանատվությունն ստանձնել է «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորումը:

Число жертв теракта на юге Пакистана, возросло до 74
Число жертв теракта, произошедшего в четверг вечером в суфийской мечети в городе Сехван в провинции Синд на юге Пакистана, возросло до 74, еще свыше 300 человек получили ранения,  передает ТАСС со ссылкой на  местный телеканал GEO-TV.
Взрыв произошел на входе в суфийскую (суфизм - эзотерическое течение в исламе) мечеть Лал Шахбаза Каландара (знаменитый суфийский философ и поэт 12-13 вв.) Во время проведения одного из ритуалов. По словам очевидцев, террорист-смертник предпринял неудачную попытку бросить гранату в толпу молящихся, после чего подорвал себя. Имевшаяся у него при себе самодельная бомба содержала порядка 8 кг динамита, в качестве поражающих элементов использовались болты с гайками.
Ответственность за случившееся взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство» (запрещена в РФ).