Չինաստանում 72-ամյա պապիկը դարձել է տատիկ
Պեկինում բնակվող 72-ամյա թոշակառուն արական սեռը իգականի փոխելու համար վիրահատության է ենթարկվել, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով China Daily-ին։
Հաղորդվում է, որ վիրահատությունը տեղի է ունեցել Գուանդուն նահանգի Հուեյչժոու քաղաքում՝ Չինաստանի հարավում։ 72-ամյա Սին Յուեին ներդրվել են կրծքի իմպլանտներ։ Նա նաև հեշտոցյին վիրահատություն է տարել։
«Ես ավարտեցի իմ երազանքի իրականացումը՝ կին դառնալը», - հայտարարել է նա վիրահատությունից հետո։ Վիրահատությունից առաջ Սին Յունը ստիպված է եղել հարյուրավոր թեստեր անցնել և բազմաթիվ հարցերի պատասխանել բժիշկներին վստահեցնեու համար, որ ինքն, իսկապես, ցանկանում է կին դառնալ։
Սին Յունի խոսքով՝ մանուկ հասակում նա հաճախ էր հագնում աղջկա զգեստներ։  1970-ին Յունն ամուսնացել է, իսկ երեք տարի անց ծնվել է նրա դուստրը։  2000-ին զույգն ամուսնալուծվել է։

В Китае 72-летний дедушка стал бабушкой
Пенсионер из Пекина в возрасте 72 лет прошел операцию по смене пола с мужского на женский, передает РИА Новости со ссылкой на China Daily.
По данным газеты, операция прошла в городе Хуэйчжоу в провинции Гуандун на юге Китая. Сообщается, что 72-летнему Синь Юэ были внедрены грудные импланты. Он также перенес операцию по вагинопластике.
«Я завершил исполнение своей мечты — стать женщиной», — заявил пациент после операции. Перед операцией Синь Юэ пришлось пройти серию тестов и ответить на более чем 1 тысячу вопросов, чтобы гарантировать врачам, что он действительно хочет сменить пол.
По словам Синь Юэ, в детстве он часто одевался, как девочка. В 1970 году он женился, и через три года у него с женой родилась дочь. В 2000 году пара развелась.